Gdzie pracować aby szybko i bezproblemowo uzyskać kredyt?

Znikające ułatwienia

Liczba kredytów udzielanych przez banki na prostszych zasadach z miesiąca na miesiąc maleje. Kredyty hipoteczne coraz rzadziej trafiają do przedstawicieli premiowanych zwodów, jednak mogą oni się cieszyć łagodniejszym podejściem, jeżeli w grę wchodzi kredyt gotówkowy bądź karta kredytowa. Co do kredytów hipotecznych – tu nie mogą liczyć na „przymykanie oka”.

Takie postępowanie banków da się łatwo wytłumaczyć. Karty kredytowe i kredyty gotówkowe cechują się bardzo wysokimi odsetkami w przypadku ich nieterminowego spłacania. Nic więc dziwnego, że banki starają się namówić osoby o ugruntowanej pozycji zawodowej i finansowej do skorzystania z takiej oferty. Dlaczego więc nie namawiając ich do wzięcia kredytu hipotecznego? Odpowiedź jest bardzo prosta – dłużników nieterminowo spłacających tego rodzaju kredyt jest w znacznym stopniu mniej, dlatego też zysk banku z płacenia przez nich karnych odsetek też byłby niewielki.

Kredyt na oświadczenie

Obecnie w Polsce tylko kilka banków mniej rygorystycznie podchodzi do niektórych zawodów. Na nieco prostszych zasadach kredyt uzyskają przedstawiciele takich zawodów jak lekarz, stomatolog, sędzia, radca prawny czy notariusz. Wiąże się to oczywiście z dochodami większymi niż przeciętne oraz większą stabilnością na rynku pracy. Ułatwienia, które banki oferują tym klientom mimo iż drobne, umilają cały proces starania się o wsparcie. Prostsze są już same procedury kredytowe – w niektórych przypadkach bowiem wystarczy tylko oświadczenie potwierdzające nasze dochody. Plusem tego jest skrócony czas oczekiwania na kredyt.

Na zakończenie warto podkreślić, że osoby, które wykonują zawód zaufania publicznego podlegają takim samym zasadom obliczania zdolności kredytowej jak pozostali potencjalni kredytobiorcy. Dlatego wszelkie ułatwienia udzielane im przez bank powinniśmy traktować w kategorii bonusu.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x