Czy dobrze jest być wiernym jednemu bankowi?

Dzisiejsze czasy nijako narzucają nam obowiązek posiadania rachunku osobistego, na który co miesiąc trafia nasza wypłata. Zakładamy w banku także konta oszczędnościowe oraz zaciągamy pożyczki. I to wszystko w jednej, tej samej placówce. Jednak podpisanie jednej z nim umowy nie narzuca na nas obowiązku współpracy z nim do końca życia – nie zawsze wierność jest opłacalna.

Jakie korzyści płyną ze zmiany konta?

Najczęściej wybieraną przez nas ofertą jest konto bankowe. Z jego zmiany płynie wiele korzyści. Jeżeli założyliśmy je kilka lat temu może okazać się, że na rynku finansowym funkcjonują już konta nie pociągające ze sobą opłat tak dużych, jakie ponosimy dotychczas. Oferty korzystniejsze dla klienta pojawiają się coraz częściej, banki obniżają koszty użytkowania rachunków osobistych, bowiem tym sposobem chcą ściągnąć do siebie kolejnych klientów. Jeżeli więc zdecydujemy się na zmianę banku możemy tam znaleźć korzystniejszą ofertę.

Korzystanie z konta wiąże się z wykorzystywaniem pewnych udogodnień. Kiedy nie jesteśmy zadowoleni z ich funkcjonalności, zastąpmy je takim, które oferuje różnorodne rabaty i nowoczesne usługi, takie jak na przykład płatność za pomocą specjalnej naklejki, a także najbardziej popularny, a zarazem najkorzystniejszy i najwygodniejszy dla klienta dostęp do rachunku. Czasami założenie nowego konta jest wymagane przez same instytucje bankowe w sytuacjach, gdy chcemy skorzystać z innych produktów oferowanych przez banki. Najczęściej wymóg ten towarzyszy atrakcyjnym kredytom i lokatom oszczędnościowym. W niektórych bankach korzystne oferty dostępne są tylko i wyłącznie dla tych, którzy posiadają już konto osobiste.

Jakie zalety niesie ze sobą zmiana kredytu?

Kredyty refinansowane to takie, które umożliwiają klientowi przeniesienie kredytu z poprzedniego banku, ale na o wiele korzystniejszych zasadach. Skutkiem tego comiesięczne ratyny będą niższe. Coraz więcej banków ma w swojej ofercie tego typu kredyt. Skorzystać możemy również z kredytów konsolidacyjnych, które łączą wiele zobowiązań w jeden kredyt. Dzięki temu będziemy mieli na głowie mniej terminów do zapamiętania oraz skutecznie obniżymy opłaty związane z obsługą tak wielu kredytów.

Zmiana lokaty – czy są z tego jakieś pozytywy?

Lokata ma to do siebie, że mimo iż bezpieczna i pewna, nie gwarantuje wysokich zysków. Warto więc od czasu do czasu przejrzeć aktualne oferty banków w celu znalezienia korzystniejszej opcji. Bardzo często bank proponuje założenie lokaty na dobrych warunkach nowym klientom, wdraża w życie nową promocję lub jest ona przeznaczona dla wszystkich, ale tylko przez określony czas.

Warto zaznaczyć, że wiele lokat dostępnych na rynku nie wymaga założenia konta osobistego. Dzięki temu nie wiążemy się z bankiem dodatkowym dokumentem, a jednocześnie możemy korzystać z jego usługi. Do zerwania współpracy z nowym bankiem zmusza nas też nierzadko fakt, że po prostu nie posiada on w swojej ofercie produktu, który nas interesuje.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x