Czeka Cię remont mieszkania? Sprawdź najtańszy sposób na jego sfinansowanie

Kiedy zdecydujemy się na kredyt gotówkowy…

Charakterystyczną cechą kredytu gotówkowego jest to, że można uzyskać go niewielkim kosztem czasu i przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas cel. Podpisując umowę mamy określoną liczbę rat i kwotę, jaką zobowiązani jesteśmy wpłacać co miesiąc na podany rachunek bankowy. Maksymalna kwota zaciągniętego zobowiązania uzależniona jest od wykazanych dochodów, a udzielając pożyczki banki nie wymagają jakichkolwiek zabezpieczeń i poręczeń. Jedyne co ich interesuje, to zdolność kredytowa i pozytywna historia w spłacaniu poprzednich kredytów. Rozwiązanie takie to oczywiście również minusy, z których największy to bardzo wysokie oprocentowanie, z którym nierzadko nie jesteśmy sobie w stanie poradzić.

A co z pożyczką hipoteczną?

Pożyczka hipoteczna to jeden z lepszych sposobów kredytowania dużych wydatków. Jednak nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego typu oferty obowiązującej na rynku. Wynika to prawdopodobnie ze schematycznego myślenia, przejawiającego się w tym, że obciążając hipotekę możemy pożyczyć jedynie na budowę bądź na zakup mieszkania. Jednak hipoteka w oczach banku to bardzo korzystne i wyczekiwane rozwiązanie, bowiem sama hipoteka stanowi dobre zabezpieczenie. Jest ono na tyle dobre, że bank gotów jest pożyczyć nam pieniądze na dowolnie wybrany przez nas cel.

Minusem pożyczki hipotecznej są bardzo wysokie koszty dodatkowe, do których zaliczyć można przede wszystkim prowizję, wycenę nieruchomości, ustanowienie hipoteki przez bank, jej wpis oraz ubezpieczenie pomostowe. Dla niektórych przeszkodą może być również fakt, że nie dostaje jej się w krótkim czasie. Wiąże się to z dużą ilością formalności koniecznych do zrealizowania oraz analizie kredytowej, która niekiedy ciągnie się tygodniami.

Reasumując – co jest korzystniejsze?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda z tych dwóch możliwości niesie ze sobą zarówno plusy, jak i minusy. Kiedy pod uwagę weźmiemy tylko i wyłącznie wysokość comiesięcznego zobowiązania na pewno tańsze okaże się wzięcie pożyczki hipotecznej na wyremontowanie mieszkania. Jednak nie każdy z nas dysponuje tak dużą ilością czasu, która musimy poświęcić na oczekiwanie na decyzję i wypełnienie formalności. Wybór co wybrać tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb potencjalnych pożyczkobiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>