Chcesz sfinansować działalność firmy – kredyt obrotowy

Obecnie, banki proponują trzy typy kredytu obrotowego, do którego należą: overdraft, który przyznawany jest na maksymalnie jeden rok, kredyt revolvingowy, który uruchamiany jest każdorazowo przez właściciela rachunku, oraz kredyt obrotowy, jaki przyznawany jest na określony czas i na określony cel. Ponad to potencjalni pożyczkobiorcy do wyboru mają także akredytywa, gwarancje przetargowe oraz dyskonto akredytywy dla firm zajmujących się handlem zagranicznym.

Zasady korzystania z takiego kredytu są niezmienne. Przede wszystkim należy prowadzić działalność gospodarczą przez okres dłuższy niż jeden rok, a także otworzenie lub prowadzenie rachunku w banku, w którym ubiegamy się o kredyt. Firma ponadto nie może znajdować się na żadnej liście potwierdzającej jej nierzetelność i niewypłacalność. Bank wymaga także, aby odznaczała się ona dodatnim wynikiem finansowym. Potencjalny kredytobiorca nie może także prowadzić swojej działalności w dziedzinie hazardu i handlu bronią.

Niektóre banki uzależniają wysokość przyznawanego kredytu obrotowego od zabezpieczeń.
Nie każdy kredyt jednak wymaga zabezpieczeń. Podstawowym, i najbardziej pożądanym przez bank zabezpieczeniem, jest zdolność danej firmy do spłaty zadłużenia, a także jej obecna sytuacja finansowa.
Jeżeli chodzi o kredyty celowe, które przeznaczone są na sfinansowanie konkretnego działania, zabezpieczenie dla banku stanowią finansowane aktywa. Są to między innymi hipoteki na nieruchomościach lub zastawy i przewłaszczenia na przykład na maszynach i sprzęcie fabrycznym.

Kiedy właściciele małych i średnich firm zdecydują się na pożyczkę, nie będą musieli nawet fatygować się do banku. Wszelkie formalności załatwi na miejscu doradca wydelegowany przez placówkę bankową. Negocjować można cenę kredytu, zaprezentować rentowność firmy, jej finansowy standing oraz wysoką jakość zabezpieczeń. Dla doradcy ważne jest również to, komu udzielają kredytu. Im firma jest mniejsza, tym ważniejsi stają się sami ludzie ją reprezentujący.

0 0 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x