Całkowicie darmowa karta kredytowa dla wszystkich

Posiadanie karty kredytowej opłaca się dopiero wówczas, gdy używana jest regularnie i aktywnie. Ci, którzy korzystają z niej sporadycznie powinny czym prędzej pozbyć się jej z portfela. Karta kredytowa może stać się produktem całkowicie darmowym. Aby tak było należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze posiadacz plastiku powinien spłacić całe zadłużenie widniejące na karcie jeszcze przed końcem tak zwanego okresu bezodsetkowego. W zależności od banku ma na to do 56 dni.

Po drugie nie powinien pod żadnym pozorem wypłacać gotówki z bankomatu. Należy jak najbardziej zminimalizować koszty związane z posiadaniem karty, ponieważ cyklicznych opłat za korzystanie z karty nie jesteśmy w stanie uniknąć. Z reguły, pierwsze 12 miesięcy korzystania z karty jest bezpłatne. Bank oczekuje jednak, że klient wykona minimum jedną lub dwie transakcje w ciągu miesiąca bądź kwartału – wówczas będziemy mieli pewność, że bank zrezygnuje z pobierania rocznego abonamentu.

Niestety, od drugiego roku będziemy musieli ponosić koszta związane z korzystaniem z karty. Na darmowy plastik liczyć będą mogli jedynie ci, którzy wykonują transakcje na kilkaset złotych miesięcznie. Jeżeli więc karta będzie nieaktywna bądź używana bardzo sporadycznie bank naliczy sobie dodatkowe opłaty. Aby karta była całkowicie darmowa miesięczne wydatki pokrywane kartą powinny oscylować w granicach 200 złotych.

Banki pójdą klientowi na „rękę” i zrezygnują z dodatkowych opłat biorąc pod uwagę nie tylko wysokie płatności. Podobnie premiowane są również bardzo częste transakcje. Jest to bardzo korzystne wyjście dla tych, którzy płacą bardzo regularnie, aczkolwiek na małe kwoty. Poza zwolnieniem z comiesięcznej lub cokwartalnej opłaty częste płacenie za zakupy kartą niesie również inną bardzo ważną korzyść. Jest nią mianowicie możliwość zarabiania.

Schemat nie jest skomplikowany – klient odzyskuje z góry określony odsetek od wydanych pieniędzy. W niektórych przypadkach bank zwraca nawet od 4 do 5 % wartości zakupów. Niestety, to co piękne nie trwa wiecznie… Istnieje bowiem bardzo mała liczba punktów akceptujących tę formę płatności, maksymalną wysokość zwrotów dokonywanych przez placówkę bankową, jak i czas obowiązywania promocji. Należy się więc śpieszyć.

0 0 votes
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x