Błyskawiczny kredyt na wakacje bez spełniania złożonych formalności

Wakacje to szczególny okres w roku. Jest to bowiem okazja nie tylko do upragnionego wypoczynku, ale także zwiedzania i poznawania nieznanych zakątków świata. Wyprawy takie związane są jednak z koniecznością posiadania sporej gotówki – im więcej jest osób w rodzinie uczestniczących w wypoczynku, tym pieniędzy potrzeba więcej. Nie każdy jednak jest w stanie odłożyć wymaganą kwotę. Co zrobić w takiej sytuacji, gdy nie chcemy rezygnować na należnego wypoczynku? Gdzie się udać po dodatkową gotówkę by nie odesłano nas z kwitkiem?

Jaki kredyt jest najbardziej odpowiedni na wakacje?

Najlepszym rozwiązaniem na uzyskanie pieniędzy na wypoczynek jest kredyt na wakacje. Co roku banki uzupełniają swoje oferty o tego typu produkty. W mediach aż roi się od reklam zachęcających do korzystania z tych świadczeń podkreślając ich niskie oprocentowanie, a biura podróży kuszą promocjami i ofertami last minute. Należy zdawać sobie sprawę, ż kredyt na wakacje niczym się nie różni od typowego kredytu gotówkowego. Inne jest tylko pudełeczko, w które zapakowany jest produkt. Tylko dlatego reklamowany jest on jako coś zupełnie odrębnego i nowego oraz dostępnego tylko w okresie wakacyjnym. Tak na marginesie, nie da się ukryć, że banki świetnie poradziły sobie z wakacyjnym zastojem na rynku finansowym.

Aby otrzymać kredyt wakacyjny należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze należy udokumentować nasze dochody – konieczne będzie więc uzyskanie aktualnego zaświadczenia o dochodach, potwierdzenia wpływów na rachunek osobisty z kilku ostatnich miesięcy oraz dowód osobisty. po uzyskaniu tych dokumentów przedstawiciel bankowy będzie mógł wprowadzić nasz wniosek kredytowy i przeprowadzić wymaganą analizę zdolności kredytowej. Nasze dane zostają wówczas zweryfikowane w Biurze Informacji Kredytowej. Gdy decyzja okaże się pozytywna, nie pozostaje nic innego jak cieszyć się pieniędzmi i pakować walizki na wymarzoną podróż. Ci, którzy posiadają długi i widnieją w BIK mogą pożegnać się z kredytem na wakacje.

Jednak od każdej zasady są jakieś odstępstwa. Tak też jest i w tym przypadku. Jeżeli więc zadłużenia nie były wysokie i zostały już całkowicie uregulowane, można skorzystać z produktów oferowanych przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo Kredytowe. By starać się o jakąkolwiek pożyczkę należ najpierw zostać jej członkiem, koszty jednak z tym związane nie są znaczące. Później należy przygotować wymagane dokumenty, które nie odbiegają zbytnio od tych wymaganych przez banki. Należy więc przedstawić zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z ostatniej renty bądź emerytury oraz dokumenty potwierdzające prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Przyda się również dowód osobisty oraz wyciąg z konta potwierdzający wpływy.

Na wakacje z pożyczką

Nawet, jeżeli powyższe rozwiązania okażą się nie do przejścia, nic straconego. Na ratunek mogą przyjść instytucje pozabankowe, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek gotówkowych. Co ważne, klient nie jest weryfikowany w BIK oraz innych podobnych bazach. Pożyczone taką drogą pieniądze na pewno nie będą należały do najtańszych – jednak co zrobić… wakacje są raz w roku. Mimo, iż wymagane dokumenty są praktycznie takie same, to sam proces czekania na decyzję jest znacznie krótszy. Niektóre parabanki nawet nie oczekują od potencjalnego kredytobiorcy wyżej wymienionych dokumentów – wystarczy im tylko dowód osobisty. taka pożyczka na wakacje może zostać przyznana na kilka, kilkanaście tygodni, a raty spłaca się w zależności od preferencji – co tydzień lub co miesiąc.

Wymienione wyżej opcje uzyskania pieniędzy na urlop i wymarzony wyjazd nie są jedyne. Zawsze przecież można starać się o pożyczkę od rodziny lub znajomych bądź też poszukać jej na coraz bardziej popularnych portalach społecznościowych. Wydatek taki można pokryć również za pomocą karty kredytowej, jednak tu pamiętać należy o konieczności spłacenia całego zobowiązania jeszcze przed wygaśnięciem okresu bezodsetkowego. Tym sposobem uniknie się dodatkowych kosztów. Tanie wakacje można więc sfinansować w różnoraki sposób, trzeba jednak pamiętać, aby po powrocie do szarej rzeczywistości mieć z czego spłacać wybraną pożyczkę.

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
D.N.
9 miesięcy temu

Witam. potrzebuje pozyczyć 7000 zl. gdzie znajdę więcej informacji na temat oferty?

T
9 miesięcy temu

Witam. Czy ktoś mógłby udzielić mi kredytu pozabankowego na 50 000 zl. Fakt, że nie na wakacje, a na wyjście z długów. Proszę o pomoc!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x